تعریف شبکه

شبکه مجموعه‌ای از دو یا چند دستگاه محاسباتی متصل به هم است که به منظور به اشتراک‌گذاری سخت‌افزار، نرم‌افزار، داده‌ها و اطلاعات و تسهیل در ارتباطات استفاده می‌شوند. شبکه‌های کامپیوتری را بر اساس اندازه آنها در سه دسته شبکه‌های شخصی کوچک (PAN)، شبکه‌های محلی (LAN) و شبکه‌های گسترده وسیع (WAN) تقسیم‌بندی می‌کنند.

تقریبا همه مشاغل امروزی برای مولد بودن به نوعی از شبکه متکی هستند، خواه یک شبکه LAN باشد که به کارمندان آنها اجازه دسترسی به اینترنت را می‌دهد، یک WAN که مکان‌های مختلف اداری آنها را به هم متصل می‌کند یا یک شبکه به عنوان یک سرویس (network as a service- NaaS) که این عملکرد را در فضای ابری انجام می‌دهد.

امنیت شبکه

با پیشرفت تکنولوژی شبکه های کامپیوتری و همچنین توسعه سرویس ها روی بستر اینترنت، امنیت سایبری از اهمیت بسیار بالایی برخودار است لذا شرکت پاپرا با توجه به ماموریت خود، از ابتدا توجه خاصی به زمینه امنیت داشته است. به شکلی که تیم فنی ما در ارائه خدمات گوناگون خود، نکات امنیتی و استانداردهای لازم آن را به صورت خودجوش رعایت کرده و برای پایداری شبکه ، به روز رسانی سرویسهای امنیت را مادام ارایه خدمات پشتیبانی در نظر می گیرد.

پشتیبان پاسخگو

 

توانمندی و کیفیت خدمات این شرکت در خصوص امنیت در حدی بوده که تمامی پروژه های اجرایی در زمینه شبکه را تبدیل به یک خدمات پشتیبانی دائم کرده است. بهره مندی از خدمات امنیت شبکه به روز در کنار پیاده سازی استانداردهای آن توسط یک تیم پاسخگو با ابزار ارتباطی گوناگون باعث گردیده که شرکت ما انتخاب مناسبی برای اجرای پروژه های امنیتی باشد.

استاندارد ISMS

 

بهینه بودن ساختار شبکه و به روز بودن روش های مقابله با تهدیدات امنیتی با وجود نبود استاندارد های مشخص، از اصول جدا نشدنی امنیت شبکه می باشد. همچنین عملکرد واحد مدیریت امنیت اطلاعات بر اساس استاندارد ISMS (ISO/IEC 27000)، ضروري و واضح است.

با پاپرا برترین باشید

خطرات رایج امنیت شبکه

🔴دسترسی غیرمجاز

🔴حملات DDoS

🔴سوء استفاده از آسیب‌پذیری

🔴آلودگی‌های بدافزار (Malware infections)

🔴تهدیدات داخلی

برخي از ويژگي هاي استاندارد امنیت اطلاعات عبارتند از:

🔴جلو بردن مراحل ساماندهی و امن سازی اولیه پس از بررسی وضعیت حاضر

🔴پیاده سازی طرح و برنامه های فناوری اطلاعات و استراتژی امنیتی مورد نیاز در این زمینه

🔴به کار گیری تکنیک های به روز ایمن سازی

🔴تعیین و شکل گیری چرخه امنیت پس از قرار گیری در وضعیت مطلوب

🔴شناسایی و ارزیابی راهکارهای برخورد با مخاطرات ریسک در سازمان

🔴ایجاد شورای سیاست گذاری و تیم اجرای فنی در زمینه امنیت فناوری اطلاعات

🔴کنترل و بررسی های امنیتی مورد نیاز برای حفاظت از سیستمهای اطلاعاتی و ارتباطی

فناوری‌های مهم در امنیت شبکه کدامند؟

امنیت شبکه یک حوزه گسترده است که با توجه به اندازه شبکه و میزان حساسیت‌های امنیتی باید اقدامات متفاوتی را برای آن انجام داد. در ادامه تعدادی از اقداماتی که یک سازمان می‌تواند برای محافظت از شبکه خود استفاده کند، توضیح داده شده است. به منظور کاهش پیچیدگی، اکثر سازمان‌ها سعی می‌کنند تا حد امکان به فروشندگان کمتری برای امنیت شبکه تکیه کنند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال ارائه‌دهندگانی هستند که چندین مورد از این فناوری‌ها را با هم ارائه دهند.

کنترل دسترسی (Access control)

در بخش کنترل دسترسی، دسترسی به داده‌ها و نرم‌افزارهای مورد استفاده را برای جلوگیری از دستکاری آن داده‌ها محدود می‌کنند. کنترل دسترسی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و کاهش خطر تهدیدات داخلی بسیار مهم است. راه‌حل‌های مدیریت هویت و دسترسی (Identity and Access Management- IAM) می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. بسیاری از شرکت‌ها از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) برای کنترل دسترسی استفاده می‌کنند. با این حال، امروزه جایگزین‌هایی برای VPNها وجود دارد. این محدودیت‌ها می‌توانند با توجه به IP و Mac Address انجام شوند. برای کنترل دسترسی بهتر است پورت‌ها و سرویس‌هایی که استفاده نمی‌شوند را مسدود کنید.

احراز هویت کاربر (User authentication)

احراز هویت یا تایید هویت کاربر، یک جز حیاتی در کنترل دسترسی کاربران است. استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای (2 factor authentication) به جای رمزهای عبور ساده گام مهمی در جهت ایمن‌سازی شبکه هاست.

فایروال‌ها

فایروال‌ها تهدیدات بالقوه ترافیک شبکه را فیلتر می‌کنند. آنها می‌توانند حملات بدافزار، سوء استفاده از آسیب‌پذیری، حملات ربات‌ها و سایر تهدیدها را مسدود کنند. فایروال‌های سنتی با استفاده از یک دستگاه سخت‌افزاری در محل فیزیکی یک کسب و کار اجرا می‌شوند. امروزه بسیاری از فایروال‌ها می‌توانند به صورت نرم‌افزاری یا در فضای ابری اجرا شوند و نیاز به سخت‌افزار فایروال را از بین ببرند.

حفاظت از DDoS

وب‌سایت‌ها و زیرساخت‌های شبکه هر دو باید در برابر حملات DDoS محافظت شوند تا عملیاتی باقی بمانند. به طور خاص، برای امنیت زیرساخت شبکه به جای لایه برنامه، به راهکارهای کاهش DDoS در لایه شبکه نیاز است.

پیشگیری از نشت داده‌ها (Data loss prevention- DLP)

در حالی که فایروال‌ها و حفاظت DDoS از ورود حملات خارجی به شبکه جلوگیری می‌کنند، پیشگیری از نشت داده‌ها (DLP) مانع از انتقال داده‌های داخلی به خارج از شبکه می‌شود.

جداسازی مرورگر (Browser isolation)

دسترسی به اینترنت از طریق یک شبکه باعث ایجاد خطر برای شبکه می‌شود. زیرا مرورگر وب شامل اجرای کد از منابع غیرقابل اعتماد خارجی (مانند سرورهای وب‌سایت‌های مختلف) در دستگاه‌های کاربر است. جداسازی مرورگر این خطر را با اجرای کد از خارج از شبکه داخلی سازمان، اغلب روی یک سرور ابری، از بین می‌برد.

با ما تماس بگیرید و شامل تخفیف شوید.

قرارداد عدم افشا اطلاعات NDA

قراردادی است که به موجب آن اسرار تجاری و اطلاعات محرمانه و اختصاصی کارفرما حفظ میگردد و به موجب آن پیمانکار تعهد به حفظ کلیه اطلاعاتی را به کارفرما میدهد که به صورت رسمی یا غیر رسمی، مکتوب یا شفاهی یا الکترونیکی، بی واسطه یا با واسطه، مستند ضبط شده، قابل خواندن با دستگاه یا دیگر اشکال در اختیار یکدیگر قرار می دهند، شامل اطلاعات تجاری و دانش کاری، مالکیت معنوی، حقوق مربوط به پروژه ها و محصولات، معاملات مشتریان، قیمت گذاری، استراتژی های بازاریابی و فعالیت، همچنین برنامه، اهداف یا فرصت های مرتبط با آن که به عنوان اسرار تجاری و اطلاعات محرمانه و اختصاصی تلقی می شوند.

 

پشتیبانی

کارکنان پشتیبانی در پاسخ به سوالات ، جمع آوری اطلاعات و هدایت تلاش های عیب یابی سخت افزاری و نرم افزاری تخصص دارند. پشتیبانی اغلب شامل دارایی و مدیریت تغییر فناوری اطلاعات ، کمک به مدیران در تهیه ، پشتیبانی و بازیابی اطلاعات و برنامه ها ، نظارت و تجزیه و تحلیل گزارشات و سایر ابزارهای نظارت بر عملکرد و پیروی از گردش کارها و فرایندهای پشتیبانی است.

 

راهکار های امنیت شبکه (سایبری)

مشاوره طراحی، پیکربندی و تنظیم تجهیزات امینتی

ایجاد بستر امن در لایه هفتم در شبکه (Web Application Firewall)

پیاده سازی دیواره آتش (Firewall & ACL) به همراه سیستم تشخیص و جلوگیری از نفوذ (IPS & IDS)

پیاده سازی امنیت در نقاط پایانی (Endpoint Security)

ایجاد بستر امن در سوییچینگ شبکه داخلی (Layer2 Protection) و در لایه سوم شبکه (Layer3 Protection)

سیستم مدیریت احراز هویت پیشرفته و هماهنگ در کل سازمان (Authentication Authorization Accounting)

درخواست مشاوره امنیت شبکه

حداکثر اندازه فایل‌ها : 300 MB.

ما همواره تلاش می کنیم

تا بهترین خدمات را برای شما مهیا کنیم

پشتیبان پاسخگو

استاندارد ISMS

قرارداد NDA

نیاز به مشاوره دارید؟

راهکار های امنیتی

پیاده سازی سیستم های مدیریت وصله های امنیتی (Patch Management)

ارائه راهنمایي آنلاین و تلفنی به مدیریت و واحد فناوری اطلاعات در حوزه مربوطه

ارائه راه کارهای مدیریت امنیت ارتباط از راه دور (Secure Remote Access)

استفاده از تکنیک های رمز گذاری (Encryption)

پیاده سازی سیستم های کنترل دسترسی (Network Access Protection)

جلوگیری از دریافت هرزنامه ها و مقابله با روش های کلاهبرداری به واسطه راهکارهای امنیتی موجود در سرویس دهنده های ایمیل

پیاده سازی سیستم های جلوگیری از نشت اطلاعات (DLP) Data Loss Prevention

طراحی توکن برای استفاده سرویس های داخل سرورفارم از راه (RSA Secured)

سرويس هاي نسخه پشتيبان (Backup Solutions) و بازيابي فاجعه (Disaster Recovery) و در دسترس پذیری (High-availability)

keyboard_arrow_up