رایانش ابری

در راستاي انجام کارهاي محاسباتي سنگين هرکدام از کاربران يا معاونت ها در صورتی که نخواهیم سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاي گران خریداری کنیم، پياده سازي و استفاده از رایانش ابري ضروري مي باشد. رايانش ابري مدلي است براي فراهم کردن دسترسي آسان بر اساس تقاضاي کاربر از طريق شبکه به مجموعه‌اي از منابع رايانشي قابل تغيير و پيکربندي (مثل: شبکه‌ها، سرورها، فضاي ذخيره‌سازي، برنامه‌هاي کاربردي و سرويس‌ها) که اين دسترسي بتواند با کمترين نياز به مديريت منابع و يا نياز به دخالت مستقيم فراهم‌کننده سرويس به سرعت فراهم شده يا آزاد گردد.

انواع مدلهای رایانش ابری:

🔴نرم افزار به عنوان سرویس Software as a Service (SaaS)

🔴زیرساخت شبکه به عنوان سرویس Infrastructure as a Service (IaaS)

🔴پلتفرم به عنوان سرویس Platform as a Service

لايه‌ها مدل ابري شامل موارد زير مي باشد:

🔴کاربر

🔴برنامه‌هاي کاربردي

🔴بستر

🔴زيرساخت

🔴سرور

مزایای اصلی پردازش ابری

پردازش ابری روشی که کسب‌وکارها راجع به منابع IT فکر می‌کردند رو به شکل محسوسی تغییر داد. در ادامه به 7 دلیل رایج برای اینکه چرا سازمان‌ها به سمت استفاده از سرویس‌های رایانش ابری گرایش پیدا کردن اشاره می‌کنیم.

1- هزینه مناسب cloud computing

رایانش ابری هزینه‌های هنگفتی که باید برای خرید سخت‌افزار و نرم‌افزار، پیکربندی و راه‌اندازی دیتاسنترهای داخلی انجام بشه رو حذف می‌کنه. این هزینه‌ها شامل رک‌های سرور، هزینه‌های ماهیانه برق مصرفی و سیستم خنک‌کننده میشه.
علاوه بر این، برای مدیریت کارآمد این دیتاسنترها باید متخصصین آی‌تی کاربلدی رو هم استخدام کنین که خب همه اینها هزینه قابل توجهی رو به سازمان تحمیل می‌کنه و با گسترش ابعاد سازمان، به صورت تصاعدی بالا میره!

2- سرعت بالای رایانش ابری

اکثر سرویس‌های cloud computing پس از درخواست مشتری بلافاصله در دسترس هستند. این یعنی یک سازمان می‌تواند با چند کلیک و در عرض فقط چند دقیقه به منابع پردازشی وسیعی دسترسی پیدا کنه. بدین ترتیب کسب‌وکارها انعطاف‌پذیری به مراتب بالاتری رو با این سرویس‌های ابری تجربه می‌کنن و نیازی نیست برای جلوگیری از کمبود منابع در آینده وقتشون رو برای تهیه یک برنامه‌ریزی کاملا دقیق تلف کنن.

با پاپرا برترین باشید

3- مقیاس‌پذیری جهانی

مزایای سرویس‌های پردازش ابری شامل توانایی برای مقیاس‌پذیری اون هم به صورت کاملا منعطف هستش. این یعنی سرویس‌های رایانش ابری دقیقا در همان زمانی که باید، منابع آی‌تی کافی رو از مکان جغرافیایی مناسب در اختیار سازمان قرار میدن.

4- بهره‌وری قابل توجه cloud computing

دیتاسنترهای داخلی دردسرهای زیادی رو برای یک سازمان به همراه دارن؛ از پیکربندی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گرفته تا مراقبت‌های همیشگی برای دستیابی به عملکرد مناسب، باعث میشه وقت و هزینه زیادی از سوی سازمان به هدر بره. اما سرویس‌های پردازش یا رایانش ابری تمام این کارها رو حذف کرده و اینطوری تیم‌های آی‌تی در یک سازمان می‌تونن روی دستیابی به اهداف تجاری مهم‌تر تمرکز کنن.

5- عملکرد موثر پردازش ابری

بزرگترین سرویس‌های پردازش ابری روی شبکه‌ای از دیتاسنترهای امن راه‌اندازی شدن و به طور منظم به جدیدترین و سریع‌ترین سخت‌افزارهای پردازشی ارتقا پیدا می‌کنن. اینطوری نسبت به یک دیتاسنتر تجاری ساده، مزایای خیلی بیشتری رو دریافت می‌کنین که شامل تاخیرهای پایین در شبکه برای کاربردهای مختلف و البته صرفه‌جویی در هزینه‌ها در بلندمدت میشه.

با ما تماس بگیرید و شامل تخفیف شوید.

6- قابلیت اطمینان

پردازش ابری یا cloud computing گرفتن بکاپ از اطلاعات، ریکاوری یا بازیابی اطلاعات در زمان بروز مشکلات و استمرار فعالیت‌های کسب‌وکار رو راحت‌تر و ارزان‌تر در اختیارتون قرار میده. علتش هم اینه که اطلاعات روی چند سایت مختلف در شبکه ارائه‌ دهنده سرویس ابری نگهداری می‌شه.

7- امنیت بالای رایانش ابری

خیلی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های کلاود یا همان ابری مجموعه‌ای از سیاست‌ها، فناوری‌ها و پروتکل‌های کنترل رو به کار میبرن تا اطلاعات شما با امنیت بالایی نگهداری بشه. اینطوری خیالتون از بابت امنیت اطلاعات، اپلیکیشن‌ها و زیرساخت ایجاد شده در برابر تهدیدات احتمالی، راحت می‌شه.


طراحی مناسب سازمان شما

در سازمانهای پیشرفته، یک سكوي نرم افزاري متن باز براي رايانش ابري ارائه میگردد که وظيفه كلي آن مديريت تهيه ماشين هاي مجازي براي فراهم نمودن زير ساخت به عنوان سرويس در ابر است و جايگزيني مهم براي کارفرمایی است كه نمي خواهد از ابر هاي تجاري استفاده نمايد.  از این رو خدمات پردازش ابری  توسط برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات مانند پاپرا ارائه می گردد. مزیت رقابتی ما طراحی اختصاصی سرویس ابری بر اساس نیاز مشتری با قیمت مناسب می باشد.

امکانات تیم ما

قابل اطمينان بودن، با توجه به وجود ابرهاي پشتيبان براي مواقع خروج از سرويس ابر اصلي

پشتيباني مقرون به صرفه، با توجه به تمرکز منابع سخت افزاري و نرم افزاري در ابر

فراهم نمودن زير ساخت به عنوان سرويس در ابر

قابليت سفارشي سازي براي راهبران و كاربران

تضمين يكپارچگي با هر مولفه ي زير ساخت موجود

چند کاربره بودن، به صورت اشتراک گذاري منابع و هزينه ها بين چند مشتري (اجراي تنها يک نرم افزار و استفاده همزمان چندين کاربر از آن)

درخواست مشاوره پردازش ابری

حداکثر اندازه فایل‌ها : 300 MB.

ما همواره تلاش می کنیم

تا بهترین خدمات را برای شما مهیا کنیم

پشتیبانی شبکه

مدیریت فناوری اطلاعات

استاندارد خدمات در حوضه IT

نیاز به مشاوره دارید؟

برخی از ویژگی هایی ک تیم ما ارائه میدهد.

قابليت سفارشي سازي براي راهبران و كاربران

عدم نياز کاربر به استفاده از رايانه اي قدرتمند با توجه به وجود سخت افزار مورد نياز در ابر

  • امكان سفارشي نمودن هر جنبه اي مانند مجازي سازي، ذخيره سازي اطلاعات، اعتبارسنجي، تعيين اختيارات و سرويس ها

امنيت بيشتر با توجه به تمرکز داده ها در سرورهاي مرکزي و روال هاي امنيتي پيچيده تر

keyboard_arrow_up